Jaworowy Wierch od lat jest kultowym  miejscem w Beskidach dla wszystkich paralotniarzy. Właśnie tutaj można spróbować lotów w tandemie z doświadczonymi pilotami, ukończyć kurs paralotniarski czy też przyjechać z rodziną na wspólną wycieczkę. Od roku 2001 prowadzimy największe w Beskidach centrum nauki paralotniarstwa .

W naszym Flight Parku Javorový możecie doznać wiele nowych doświadczeń oraz poznać nowych przyjaciół o podobnych pasjach. Przyjedźcie do nas na wspólne latanie.

Nasz Flight Park Javorový oferuje:

Loty tandemowe (rezerwacja tandemu)

Nasz zespół składa się z 15 doświadczonych pilotów tandemowych. Oferujemy loty w różnych wersjach czasowych i odległościowych. Oprócz standardowych lotów oferujemy również loty termiczne, przy których z wami latamy dziesiątki minut nad szczytem Javorovým vrchem oraz bardzo popularne loty Akrobacyjne w których przeciążenie sięga 5G. Jako jedyni w Beskidach oferujemy kilko godzinowy Przelot Beskidy, który często zaczynami właśnie na Javorovým vrchu.

Kursy latania

Od 2001 roku prowadzimy na Javorovým vrchu Beskidzką Szkołę Latania, która jest niewątpliwym liderem w nauce paralotniarstwa w Czeskiej Republice oraz na terenie Beskid. Tą pozycję zawdzięczmy naszej inwencji, szczegółowym przygotowaniom, bezpiecznej nauce, jakości sprzętu i pełnym zaangażowaniu i pracy naszych instruktorów.

Zakwaterowanie

Dla odwiedzających teren Javorovým vrchu  mamy przygotowane sprawdzone noclegi w pensjonatach. Wybierzcie termin i cieszcie się przyjemnym wypoczynkiem.

Serwis informacyjny dla pilotów

W ciągu ostatnich kilku lat zainwestowaliśmy dziesiątki tysięcy w sieć beskidzkich meteo stacji. We współpracy z HS Beskidy udało nam się stworzyć system z aktualnymi i szczegółowymi danymi meteorologicznymi dla pilotów oraz odwiedzających Beskidy. Dzięki otrzymanym informacjom i wieloletnim doświadczeniu stworzyliśmy mapę Beskid by bezpiecznie i efektywnie kontynuować wielokilometrowe przeloty w Beskidach.

Miejsca do latania

Dzięki wspólnej pracy w Beskidzkiej Szkole Latania powstały startowiska na terenie Jaworowego Vyrchu, Goduli, Prašivej, Lysej hory i kilku mniejszych ćwiczebnych wzgórz. Aktywnie wypatrujemy nowych miejsc oraz dbamy o stan techniczny powstałych terenów. Dzięki waszemu zaufaniu jesteśmy w stanie ten projekt nadal utrzymać  oraz kontynuować pracę nad nowymi miejscami.