Kursy Paraglidingu w Beskidach 2012

Co roku informujemy was o nowościach w naszych Kursach Podstawowych. Z wielką przyjemnością angażujemy się w naukę i chętnie inwestujemy w nowe technologie oraz nowy sprzęt. Jesteśmy po prostu sami ciekawi nowości i możliwości ich wykorzystania. Tak też jest w tym roku.

OFERTA 3+1

Tą ofertę pewnie już znacie – weźcie ze sobą na szkolenie podstawowe 3 znajomych a wy sami otrzymacie od nas szkolenie gratis!

Konkretnie dotyczy to szkolenia:
– Kurs zapoznawczy paralotniarstwa (2 dni lotne)
Kurs podstawowy paralotniarstwa (7+2 dni, do licencji pilota PL-A)

OFERTA 1+1 dla kobiet

Pewnie większość mężczyzn podczas naszych kursów słyszała, że mogłoby być więcej pilotek. Słuchając „głosu natury” przygotowaliśmy ofertę specjalnie dla płci pięknej: jedno zgłoszenie, drugie za darmo. Jak myślicie? Całkiem dobra oferta! Więcej o kursie
Oferta obejmuje kursy:
– Kurs zapoznawczy paralotniarstwa (2 dni lotne)
– Kurs podstawowy paralotniarstwa (7+2 dni, do licencji pilota PL-A)
Kurs podstawowy paraglidingu w Beskidach (5+2 dni – drugi etap dla PL-A)
Kurs podstawowy paraglidingu na Słowenii (5 dni – drugi etap dla PL-A)

Gwarancja bezpłatnego dokończenia kursu

Ponadstandardowy Serwis jest z nami od początku naszej działalności i na stałe jest częścią naszej nauki. Punktem honorowym dla nas  wszystkich jest fakt ukończenia szkolenia. Gwarantujemy wam, że w sytuacji niemożności ukończenia w terminie waszego kursu bezpłatnie umożliwimy zakończenie go w innym dogodnym terminie. W praktyce to oznacza, że dopóki nie opanujecie  obowiązkowego programu nauczania , możecie dołączyć do następnego kursu w jakimkolwiek terminie i trenować aż do momentu opanowania wymaganych technik i uzyskania Licencji Pilota. To wszystko oczywiście bez dodatkowych dopłat.

W przypadku złej pogody

Tradycyjnie chcemy się przygotować na różne sytuacje. Szanujemy wasz czas, który przeznaczyliście na kurs i w przypadku złej pogody i niemożności ukończenia kursu na terenie Ceskiej Republiki, oferujemy wam przejazd do słonecznego Bassano dle Grappa, Liak lub Dachstain.  Tam gdzie będziecie mogli ukończyć szkolenie. To wszystko za tą samą cenę Kursu jak w ČR. Dopłata będzie tylko obejmować koszt przejazdu. Ci, którzy dzięki złej pogodzie ukończyli kurs w tych osławionych miejscach do teraz mile wspominają jak dobrze polatali.

Przeniesienie naszej szkolnej bazy do Pensjonatu „U Haliny”

Zmiana najemcy na szczycie Javorowego Vyrchu i zły stan oferowanej chaty, w której przez lata prowadziliśmy kursy, skłonił nas do przeprowadzki do Pensjonatu „U Haliny”, który znajduje się dokładnie pod Javorowym w dolince Tyry. Pewnie już znacie to miejsce. Tu często zatrzymują się piloci, którzy nie chcą wyjeżdżać na górę lub są z rodziną, która wybrała zdecydowanie wyższy standard zakwaterowania i alternatywnych atrakcji.  W kombinacji z pobliskim Pensjonatem Tyra uzyskaliśmy znacznie lepsze zakwaterowanie w dobrej cenie (200 Kč/ osoba/dzień).Domki 4 osobowe z własną kuchnią i łazienką, dostępna sauna i kąpielisko dla dzieci oraz zadaszony grill – to wszystko, czego nam potrzeba.

Zakwaterowanie dla pilotów pod Javorovym za 200 Kč

Pod tym adresem znajdziecie noclegi w specjalnej cenie dla naszych kursantów, absolwentów i wszystkich pilotów. Pokażcie swoje zgłoszenie na kurs, kartę klubową, licencję pilota i zanocujecie w Pensjonacie „U Haliny” lub Pensjonacie Tyra za 200 Kč/osoba/dzień.

Wypożyczenie sprzętu paralotniowego

Wiedząc jak to jest chcieć latać przygotowaliśmy dla was na sezon 2012 nowe modele osprzętu. Do wypożyczenia będziemy mieć skrzydła FIDES 3, IMPULSE 4 i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli dwa całkiem nowe modele w dwóch wielkościach, które przygotowujemy z nowym producentem.

Rescue Radio

W roku 2011 do nawigacji zaczęliśmy używać radia dwuzakresowego „Dual band”o większym zasięgu. Dzięki możliwości równoczesnego przyjmowania na różnych frekwencjach możemy mieć nasłuch o ewentualnych zagrożeniach. Niezależnie czy prowadzimy Kursy Podstawowe na Javorowm, Goduli, Prasziwej stale mamy nasłuch na drugiej częstotliwości 172,950 MHz z subkanałem 12 (100Hz). Jeżeli chcecie mieć to radio, możecie zakupić w naszym El Shop’ie . Zaprogramujemy je tak samo jak na kursie z danymi o pogodzie, Rescu Radiu, wyjazdami autem na okoliczne góry i podstawowymi częstotliwościami PMR.

W tym roku będą w Beskidzkiej Szkole Latania uczyć:

Patrik Vyhlídal, Slávek Tmej, Pavel Pastorek, Tomáš Balík, Tomáš Kryštůfek, Michal Raška, Filip Bušo, Radim Kollega, Dalibor Carbol oraz asystenci.

Cieszymy się na spotkanie.
Instruktorzy Elspeedo

więcej o kursach