PARASEM 2013 w Beskidach (16. – 17. 2. 2013)

Z wyborem miejsca niema, co ustalać – po prostu zostanie to sprawdzone z ostatniego Prasemu czyli spotykamy się koło restauracji U Bobra. Jeżeli ktoś będzie chciał polatać to Parsziwa lub Czupel jest tuż za rogiem. Wieczór się zapowiada całkiem dobrze w klubie Stolarnia, gdzie do dyspozycji mamy 3 duże sale na wykłady, przekładanie zapasów, taniec, koncert i na pogawędki – po prostu idealnie.

Co w tym roku jest nowego?

Wiec instalację do zjazdu i rzucania zapasu mamy przygotowaną już od lata, co znaczy, że będzie szybko i z odpowiednią wysokością. Lina jest rozciągnięta w nowym miejscu i nachylenie jest znacznie większe, więc szybkość zjazdu znacznie wzrosła. Nie będzie już trzeba wchodzić po drabinie.

A co będzie się działo w klubie Stolarnia?

Właśnie kończymy przygotowania do wykładu o chmurach na sobotni wieczór. Będzie to pierwsza odsłona tego tematu z waszymi zdjęciami i już widzimy, że jest to ciekawy i bardzo obszerny temat. Zapraszamy na prezentację poklatkowo wykonanych widoków i rozmowy o czytaniu prognozy z nieba bez dostępu do Internetu. Po prostu zależność pilot – przyroda.

Przygotowaliśmy także szkolenia dla instruktorów, które obowiązkowo każdy instruktor corocznie musi odbyć. Omawiane będą tematy: analiza wypadków, zmiany w przepisach. Osoba prowadząca Inspektor PG Klára Beranova. Informacje o dalszych wykładach w naszym programie dziennym.

Sobotni wieczór.

To tradycyjna, oczekiwana impreza. Zespół Wiewiórka na Drzewie, wspólne granie na bębnach i przeróżnych instrumentach, śpiewy, tańce i wszystko to co nam przyjdzie do głowy. Dalibor już szykuje miks piosenek do tańca. Po prostu przybywajcie wspólnie się pobawić. Spać możecie z nami w Stolarni lub zarezerwować nocleg w kwaterach naprzeciwko klubu.

Podczas trwania Parasemu będziecie mieli możliwość tańszego zakupu spadochronu zapasowego – Więcej informacji zajdziecie w wpisie NOWY ZA STARY

Cena za przełożenie zapasu, wykładów, imprezy:

100, – Kč – Absolwenci El Speedo,

200, – Kč – inni piloci.

Ta symboliczna opłata obejmuje:

– zjazd po linie z wyrzuceniem zapasu,

– wykłady i instruktaże,

– przełożenie zapasu

Sobota 16.02.2013

Prasziwa, U Bobra

10:00 – 16:30 latanie (możliwy transport na górę), rzucanie zapasów.

9:50, 12:00, 14:30 krótki instruktarz rzucania zapasów przy zjeździe na linie.

Praktyczna informacja: podpiąć się do liny > rzucić > zabrać worek z zapasem >zarejestrować się, zapłacić > dostarczyć worek z zapasem > zjeść i dobrze się bawić…

Po wyrzuceniu zapasu będziecie mieć możliwość zapisać się do harmonogramu przepakowywania zapasów. Jeżeli chcecie wcześniej odebrać zapas wcześniej przyjedźcie.

STOLARNIA

Do 18:00 – możliwość rozwieszenia zapasu pod dachem (do tej godziny trzeba dostarczyć zapas)

18:00 – Wykład Pilot Mountain Rescue Service – Ing. Radim Pavlica (náčelník HS Beskydy),

19:00 – Nasze niebo (dyskusja o chmurach, analiza warunków do latania) – Dalibor Carbol (El Speedo instruktor PG),

20:30 – zabawa z muzyką na żywo (Koncert zespołu Wiewiórka na Drzewie http://www.wiewiorkanadrzewie.art.pl/)

Zapasy będą przez noc wisieć i się wietrzyć. Pakowanie rozpoczniemy w niedzielę rano. Przypominamy tym którzy chcą wcześniej odebrać zapas – kto wcześniej rzuca ten wcześniej się rejestruje i pierwszy jest zapakowany.

Niedziela 17.02.2013

STOLARNIA

Od 7:00 – pakowanie spadochronów zapasowych,

9:00 – rodzaje i metody pakowania i rzucania zapasów – Mgr. Slavomír Tmej (El Speedo instruktor PG),

10:00 – Analiza wypadków i zmiany w przepisach – Klára Beranová (LAA ČR, hlavní inspektorka provozu PG),

11:00 – Aktywny pilotaż, analiza materiałów wideo i najczęściej spotykanych błędów – Dalibor Carbol (El Speedo instruktor PG).

Program alternatywny:

– sauna w Aquaparku (gdyby się nie latało i było zimno)

Gdzie?

U BOBRA

U Mostu, Raškovice

GPS: 49° 37′ 21.37″N, 18° 28′ 29.79″E

 

KLUB STOLÁRNA

Potoční 1228, 738 02 Frýdek-Místek

Tel.: +420 558 629 135

www.klub-stolarna.cz

GPS: 49°40´46.524´´N, 18°21´11.267´´E

Cena noclegu:

– łóżko na kwaterach Pracák zaraz koło Stolarni 200 Kč (konieczna wcześniejsza rezerwacja zakwaterowania. Piszcie na adres ubytovnapracak(małpa)ambra.cz lub dzwońcie na numer Pana Myszinskiego +420 725450515)

– własny śpiwór i karimata za FREE w klubie Stolarnia (ale muzyka będzie grać :-O )

Zgłoszenie znajdziecie tutaj.

Czekamy na Was, instruktorzy i asystenci.