Petycja o pozwolenie na budowę nowego miejsca startów dla paralotni na Jaworowym Wierchu

Do pobrania: Petycja – Jaworowy Wierch (PDF)

Nasze przedsięwzięcie zatrzymało się niestety w Urzędzie Miasta Trzyniec. Przygotowaliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty i pomiary oraz wymagane zgody. Urzędnikom to jednak nie wystarczy. Dlatego zwracamy się do Pilotów i odwiedzających Beskidy z prośbą o pomoc przy zebraniu podpisów pod petycją.

Prosimy o przeczytanie naszej petycji oraz, jeżeli popieracie nasze działania, podpisanie jej i przekazanie innym osobom. Wypełnione formularze prosimy przesłać na adres:

Beskydská škola létání, Příborská 597, Frýdek-Místek 73801.

Byłoby fantastycznie, gdybyście mogli zaangażować swoich znajomych (niekoniecznie pilotów) i poprosić ich o podpis. Miejsca pod petycją jest wystarczająco dużo, gdyby go jednak zabrakło, możecie sami zrobić kopię i kontynuować zbieranie podpisów.

Możecie także pomóc, zamieszczając informację o budowie nowego startu na Jaworowym Wierchu oraz petycję na swojej stronie internetowej.

Termin

Zależy nam na sprawnym załatwieniu sprawy i chcielibyśmy przedłożyć dokumenty w Urzędzie Miejskim Trzyniec w połowie maja 2012. Jak więc widzicie, nie mamy dużo czasu.

Tekst petycji

Miasto Trzyniec wydało negatywną decyzję o budowie obszaru do startów dla paralotni na Jaworowym Wierchu w Beskidach. Tym postępowaniem praktycznie zatrzymało projekt, który ma w wyraźny sposób zwiększyć bezpieczeństwo wolnego latania w tym miejscu. Starty na obecnym obiekcie przy wietrze o innym kierunku niż północny często kończą się poważnymi wypadkami.

Paralotniarstwo, w przeciwieństwie do innych sportów, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jest ciekawą atrakcją turystyczną i wspiera rozwój turystyki w regionie.

Wobec tego składamy niniejszą petycję wnosząc o to, by miasto Trzyniec dokonało czynności niezbędnych do rozpoczęcia budowy nowego północno-zachodniego miejsca do startów na Jaworowym Wierchu, a tym samym zwiększyło poziom bezpieczeństwa i ochrony życia oraz zdrowia pilotów.