XC MOTO PARASEMY 2020

Przygotowaliśmy dla was dwie dwudniowe trasy. Do wyboru względem kierunku wiatru.

Przyjedź w piątek wieczór lub sobotę rano, omówimy trasę, nawigacyjne punkty, zapakujemy wszystko do El Busa z przyczepą i wyruszymy na miejsce startu.

Auto będzie jechać jako asysta wzdłuż trasy i w razie problemów technicznych będzie do dyspozycji. Cel trasy pierwszego dnia to kemping koło wody (tam grill, piwo, nocleg). Rano ponownie w powietrze trasą powrotną do Flight Parku Javorový.

Chcemy polecieć z wiatrem i zobaczyć wiele interesujących miejsc i naturalnych tworów. Wszystko będzie filmować technik Michal Krause i powietrzy przewodnik Martin Orlík (Míša Machartová, Pavel Březina). Ta akcja jest dedykowana pilotom z własnym sprzętem. Grupa maksymalna to 7 pilotów.

Wariant A – dla północno-zachodniego wiatru (rzeka Odra i jej dopływ Morávka)

Trasa z polskich równin koło Opola. Będziemy latać nad polską częścią rzeki Odry. Oprócz rzeki zobaczysz kilka ciekawych śluz, dzięki którym łodzie płyną w górę rzeki, a także piękne polskie miasto Racibórz w ciepłych wieczornych kolorach. Nocleg w domkach w Raciborzu. Rano wyruszamy pod prąd, przekraczając granicę, pokonamy Ostrawską TMA i połączymy się z prądem rzeki Morawki, która wpływa do Odry w Ostrawie. Na koniec czeka na nas lot wokół Frydka – Mistka i lot nad fabryką Hyundai, zabytkowy kościół na Praszywej i lot do doliny Morawki. Lecimy do końca doliny do zapory Morávka i możemy spróbować zbliżyć się nieco do jej źródła. Lądowanie planujemy pod tamą lub dla wytrwałych (+10 km) we Flight Park Javorový. W linii prostej to około 140 km.

Wariant B – dla wschodniego i słabszego wiatru (rzeki Olza, Sola i Brennica)

Przy słabym wietrze ruszymy z Flight Park Javorový pod prąd rzeki Olza. Lecimy nad Gorolią – czesko-polsko-słowacką granicą Czech. Niepowtarzalny region wokół miasta Jabłonkowa. W Bukowcu przekraczamy polską granicę do Koniakowa do źródła rzeki Olza. Po polskiej stronie Beskidów znajdziemy kilka źródeł, które wpływają do rzeki Soły. Celem dnia będzie obóz z domkami nad Jeziorem Żywieckim. Schronisko, pływanie, piwo, a rano wyjazd do Szczyrku, wejście na kilometr i przejście do doliny, przez którą płynie rzeka Brennica i dalej w dół rzeki do północno-zachodniego krańca Beskidów w pobliżu Ustronia i Trzyńca. Na koniec powrót do Flight Park Javorový. W linii prostej około 100 km.

Termin: 11-12.07. i 01-02.08.2020
Termin rezerwowy: 29.08.-30.08.2020
Liczba osób w pojeździe serwisowym jest ograniczona, tylko dla pierwszych 7 zarejestrowanych.

Ale jeśli chcesz dołączyć do nas z własną asystą, to oczywiście zapraszamy.

Wierzymy, że będziesz się dobrze bawić i zdobędziesz kolejne doświadczenie w lataniu PPG.

Jeżeli masz pytania, pisz na info(małpa)elspeedo.cz

Czekamy na Ciebie
Instruktorzy El Speedo